Ana sayfa » Blog » Tron(TRX) Coin Nedir ve Nasıl Alınır ?

Gönderiyi Paylaş

Altcoin / Tron(TRX)

Tron(TRX) Coin Nedir ve Nasıl Alınır ?

Trx nedir

Bugün tron(trx) coin nedir? sorusunun cevabını kısa ve tüm hatları ile anlatmaya çalışacağız. Tabi TRX‘i anlattıktan sonra bu kripto para birimini nereden ve nasıl alabileceğinizi de anlatacağız. Bitcoinin yükselişinden daha doğrusu sıçramasından sonra hemen arkasından çıkan coinlere Altcoin denildi. Başlarda ne kadarda güven konusu çekilmiş olunsa da zamanla Altcoinde kullanıcıların güvenini kısa sürede kazanıp bitcoin gibi yüksek hacimlere ulaşmış oldu. Altcoinlerin en başında yer almasa da günlük hacimleri ile en üst sıraya girmek için Tron(TRX) sanal para birimi büyük bir mücadele vermektedir.

TRX Nedir

Tron merkezi olmayan bir kripto para birimidir. 2014 yılından beri kripto paralar arasında aktif bir rol alan Tron’un amacı eğlence sektörüne yönelik işlemler yapıp, blockchain teknolojisinden yararlanarak kurulmuş bir sanal para birimidir. Tron’nun en başlıca hedefi kullanıcılarına dijital ortamda özgür bir ortam sağlamaktır. Bundan dolayı kripto paralar arasında seçilen ve tercih edilen bir coindir. Bir vakıf olarak ortaya çıkan TRX hiç hedeflerinden şaşmayıp şimdilerde de adalet ve berraklık konusundan ödün vermiyor.

Tron (TRX) Coin Güncel Fiyatı

Tron(TRX) Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

Az önce de değindiğimiz gibi tron büyük bir hacme sahip olduğundan dolayı birçok borsada işlem görmektedir. Özellikle borsalarında kendine güvenmesini sağladıktan sonra Tron hızlı bir şekilde borsalarda listelenmiştir. En başlıca liste şu şekildedir:

Bu kripto para birimi en çok bu borsalardan alım satım yapılıyor. Bundan dolayı size en çok alım satımın yapıldığı borsaları önerdik. En nihayetinde hacmi yüksek olan borsalarda alım satımlarda büyük kar elde edersiniz. Çünkü anlık satışlar yapabilir, aynı şekilde anlık alımlarda yapabilirsiniz. Tabii ki bu alım satımlar kura tam eşit bir şekilde olarak yaparsınız. Hacmi düşük olan bir borsada bu işlemi yapmak isterseniz kur üzerinden alım satım çok zordur. Bundan dolayı her zaman hacmi yüksek olan borsa sitelerini tercih etmenizi öneririz.

Tron Güvenilir Mi?

Eğer ki kripto para alıcısı iseniz akla gelen ilk soru “acaba bu kripto para gerçek mi” yani aldatmaca mı yoksa gerçekten bir yol haritası var mı sorusu gelir. Bu konuda ise Tron 6 yıldır belirlediği yol haritasına uyarak kullanıcılarına güven veriyor. Binance gibi büyük borsalarda listelenmiş olması ve yüksek hacimli olması hasebiyle şuanda bu sanal paranın güven konusunda herhangi bir sıkıntı çıkaracağını sanmıyoruz.

Nasıl Alınır?

Eğer ki bu kripto paraya sahip olmak istiyorsanız. Öncelikle bir Türk borsa sitelerinde bu coin listeleniyor mu? Listeleniyor ise kur ile aynı fiyata mı diye bakmanız gerekiyor. Eğer ki fiyatlar ve borsa konusunda eminseniz Türk borsasına para yatırıp hemen kripto paranızı alabilirsiniz. Fakat ben işimi sağlama almak istiyorum diyorsanız. Yapmanız gereken Sağlam bir Türk borsa sitesinden Bitcoin(BTC) alıp Binance gibi hacmi yüksek borsalara aktarım yapmaktır. Bu aktarım yapıldıktan sonra BTC ile TRX alabilirsiniz…

Gönderiyi Paylaş

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>