Ana sayfa » Blog » Holochain (Hot) Nedir? Holo Fiyat Tahmini Nasıl Alınır!

Gönderiyi Paylaş

Altcoin

Holochain (Hot) Nedir? Holo Fiyat Tahmini Nasıl Alınır!

Bir Blockchain alternatifi olarak tanımlanabilen holochain coin son dönemlerde kripto para kullanıcıları tarafından ilgiyle takip ediliyor. Temelde Blockchain, veri merkezli olan küresel konsensüsünü sağlamak adına çalışıyor. Ancak, Holochain daha çok birim merkezli çalışıyor ve ölçeklendirme, kaldırma ve hızı hedefliyor. Bu sayede uyum sorununu da önemli ölçüde ortadan kaldırmayı planlıyor. Peki, holochain nedir ve nasıl çalışır? İşte yanıtlar;

 

 Holochain Nedir?

 

Blockcahin ağına bağlı olan tüm katılımcılar aynı defterleri senkronize ederek küresel olarak birlik sağlarlar. Holochain coin sisteminde her katılımcının kendisine ait olan hash ağacı ve hash zinciri bulunur. Bu hash’lar, katılımcıların özel imzalarını taşıyor ve bu imza, katılımcıların ya da dosyanın kimliği olarak nitelendiriliyor. Bu imzalar üzerinden karşılıklı işlemler gerçekleştirilerek ağa katılan verilerin yerel olarak kaydedilmesi ve yapılmak istenen işlemlerin hash tablosu ile paylaşılması sağlanıyor. holochain nedir hususunda verilecek en kapsamlı yanıt, bu özet sayılabilir.

 

 Holochanin Nasıl Çalışır?

 

holochain nedir konusundan sonra sistemin nasıl çalıştığı hakkında bilgi sahibi olmak gerekiyor. Ortak olan verilerin bir merkez olmadan paylaşılması durumu, holochain coin sisteminin en temel özelliğidir. Buna örnek, tamamen merkeziyetsiz olarak çalışan Wikipedia gösterilebilir. Bilindiği üzere Facebook, yalnızca kullanıcı verilerini kullanıyor. Holochain coin ile Facebook gibi bir aracıya gerek kalmadan sosyal bir ağ yaratılabilir. Zaten halihazırda Holochain tabanlı ve Twitter benzeri olan Clutter adlı bir uygulama var. Holochain nedir konusunun en etkili cevabı da, bu ağın gizlilik gerektiren hiçbir işlemin kullanılmasını önermemesidir. Zira tüm veriler DHT’ler ile zaten paylaşılıyor.

 

  Holochain Nereden Alınır?

 

Kripto para kullanıcılarının en fazla merak ettikleri ­holochain nedir konusunun dışında, Holochain’in nereden satın alınabileceğidir. Bunun için piyasada birçok borsanın bulunduğunu belirtmekte yarar var. Şayet sıklıkla al sat yapılmayacaksa tüm coinlerin güvenlik açısından bir cüzdanda muhafaza edilmesi öneriliyor. ­Holochain nedir konusun anladıktan ve bu borsaya girmeye karar verdikten sonra, Binance, Fatbtc, Hotbit, Latoken ve IDEX adlı borsalardan Holochain almak mümkün.

 

Peki, Satın alma işlemlerinden sonra ­holochain coin nerede saklanır? diyenler için de henüz kendi ağını geçmemiş olan Holochain tokenlerini saklamak için alternatifler bulunuyor. Bunun için holochain coin kullanıcılarının tercih edebilecekleri MEW, Enjin, Metamak gibi Ethereum cüzdanları bulunuyor.

Gönderiyi Paylaş

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>