Ana sayfa » Blog » En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası (2019)

Gönderiyi Paylaş

Bitcoin / kripto para borsası

En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası (2019)

en iyi kripto para borsası

En iyi kripto para borsası , en güvenilir bitcoin borsa sitesi hangisidir? Bitcoin yabancı borsa siteleri ve Türk borsa sitelerini bu yazımızda kısa ve anlaşılabilir bir şekilde anlatmaya çalışacağız. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki kripto para borsası yapılırken hacmi yüksek olan bir borsa sitesi seçmenizi öneririm. Zira hacmi yüksek olan borsa siteleri alım ve satım işlemlerinizi en hızlı şekilde yaparken kar marjınızı koruyabilecek niteliktedir. Fakat hacmi düşük olan sitelerde bitcoin veya altcoinlerinizi satmak istediğiniz sabit kurdan satmak biraz zordur. Bunun nedeni ise kullanıcı az olduğu için o zamanın fiyatından alış veya satış pozisyonuna koyduğunuz halde alıcı veya satıcı bulamadığınız için anlık alım-satımlarda sıkıntı yaşarsınız. Yüksek hacimli olan borsa sitelerinin bir diğer avantajı ise gelirleri yüksek olduğundan dolayı asla prestijlerine zarar gelsin istemezler onun için güvenlik için büyük bir kadro ile çalışmak zorundalar. Bundan dolayı bugün güvenli olan yabancı bitcoin borsa sitelerinin yanında güvenli olan Türk sitelerini de yazımızda belirteceğiz.

En iyi krito para borsaları (Yabancı Siteler)

Binance

Binance dünyanın en büyük kripto para borsasıdır. Nitekim günlük alım satım hacmi 1.741.703.084 doları geçmiş vaziyettedir. Binance para çekme ve para yatırma olayı da hem güvenilir hemde hızlı bir şekilde yapılabildiği için rakiplerine göre açık ara farkla ticaret yarışını önde götürmektedir. Bunun dışında yapacağınız alım satımlarda hızlı bir şekilde gerçekleşeceği için bu site en iyi kripto para borsalarından bir tanesidir.

Bitfinex

Bitfinex’te binance gibi yüksek hacimli bitcoin borsa sitesidir. 2012 yılında kurulmuş olan bu borsa sistemi gün geçtikçe büyüyor. Kolay arayüzü sayesinde kullanıcılar herhangi bir hataya düşmeden işlemlerini hızlı bir şekilde yapabilmektedir. Borsalarda tecrübe çok önemli olduğu için bitfinex hemen hemen bütün olayları yaşamıştır. Saldırılara karşı nasıl anında cevap verileceği bug olayları karşısında birçok önlem alan borsa güvenirlik konusunda iyi bir iş sergileyen sitelerden bir tanesidir. Bu özellikleri ile en iyi kripto para borsası listemizde yer almayı başarmıştır.

 Coinbase

Üçüncü sırada ise coinbase geliyor. Bu sistemi listemizde sıralamamızın nedenlerinden bir tanesi coinbase sadece bir borsa sitesi olmakla yetinmiyor. Bu siteyi bir online cüzdan olarak ta kullanabilirsiniz. Üstelik para çekme ve yatırma işlemleri de oldukça kolay bir sistemdir. Bunların dışında yapılan işlemlerde işlem ücreti de minimize edilmiş bir borsa sitesidir.

Cryptopia

Cryptopia Yeni Zelanda merkezli bir sanal para borsa sitesidir. Yukarıda saydığımız borsa sitelerinden daha küçük hacimli olsa da altcoinler ile farklı bir kitle istiyor. Altcoinlerin hemen hemen birçoğunu listeleyen bu borsa sitesi P2P sistemi güvenlik açısından da güvenirliğini en üst seviyede tutmaya çalışıyor. Az önce de belirttiğimiz gibi eğer ki altcoin ile ticaret yapmak istiyorsanız, cryptopia en uygun borsalardan bir tanesidir. Altcoinler de para çekme ve yatırma işlemleri de oldukça hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Poloniex

Bir süre önce Poloniex en büyük kripto para borsasıydı. Yani en büyük hacimli sitelerden hatta en büyüğü Poloniex’ti. Fakat bu büyümenin kendisine ve kullanıcılarına zarar vermemesi açısında yaptığı bir güncelleme esnasında birçok kullanıcısını kaybetti.

Fakat Poloniex geçen dönem büyük bir yatırımcı olan Circle tarafından alındı. Circle ABD’de büyük bankalar tarafından desteklenmektir. Muhtemelen Circle ve ABD bankası olan Goldman Sachs bu borsa sisteminde yeni özellikler ve iyileştirmeler yaparak dünyanın en iyi borsası haline getirmeyi başaracaklardır.

En iyi Bitcoin Türk Borsası

BtcTurk

Türkiye’nin en iyi bitcoin borsası listemize koymamızın en büyük etkeni bitcoinin ortaya çıktığı tarihlerden beri var olmasıdır. Bunun dışında BtcTurk’te arayüz oldukça anlaşılır ve sade bir yapıya sahip olması hasebiyle rakiplerini geride bırakmayı başarıyor. Yapılan işlemlerinde hızlı ve güvenilir olması bu siteyi seçilenler arasına koymayı başarmıştır.

Gönderiyi Paylaş

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>