Ana sayfa » Blog » En Güvenilir Bitcoin Cüzdanı(Wallet) Hangisidir?

Gönderiyi Paylaş

Bitcoin

En Güvenilir Bitcoin Cüzdanı(Wallet) Hangisidir?

bitcoin en güvenilir cüzdanlar

Eğer bir bitcoin tüccarı veya bitcoin biriktirmeye karar vermişseniz, aklınıza gelen ilk soru en güvenilir bitcoin cüzdanı hangisidir? Sorusudur. Nitekim geçmiş zamanlarda bilinçsiz kullanıcıların bitcoinlerini hiç olmayacak cüzdanlarda veya borsa sitelerinde tutarak dolandırıldı.

BitcoAltin ailesi olarak takipçilerimizin daha iyi bir bundan dolayı bugün sizlere en güvenilir bitcoin cüzdanlarını maddeler şekline açıklayacağız. Tabi bunun yanında Türkiye’de ve dünya çapında en güvenilir bitcoin borsası veya sitesi hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Hadi o halde bu siteleri ve cüzdanları tek tek görelim.

Yazımıza geçmeden şunu belirtmek isterim; Kripto paralar için kullanılan 3 çeşit cüzdan vardır. Bunlar şu şekildedir:

  • Yazılım Cüzdanları: Bu cüzdanlar genelde İnternet’e bağlı olan ve en çok kullanılan cüzdan tipidir.
  • Kağıt Cüzdanlar: Hepimizin de bildiği üzere kripto paraların özellikleri özel anahtarlardan oluşmasıdır. Kağıt cüzdanlar ise bu anahtarları kağıtlara yazılarak saklamamızı sağlıyor.
  • Online Cüzdanlar: Bu cüzdan tipi ise direk internet siteleri tarafından sizlere sağlamış bir alana göre veya bir websitesinin içerisinde coinlerinizi barındırabildiğiniz cüzdanlardır.

En Güvenililir Yazılım Cüzdanları:

Electrum cüzdan :

Listemizin en başında electrum cüzdanı geliyor. Bu cüzdan(wallet) 2FA ve şifreli anahtarlar gibi üstün güvenlik sistemleri ile korunuyor. Bunun dışında bu cüzdanın tutulma sebeplerinden bir tanesi ise bu cüzdanın çok hızlı işlem yapmasıdır.

Exodus Cüzdan:

Bu cüzdan dünyada en fazla bilinen cüzdanlardan bir tanesidir. Bunun yanısıra popüler olmasından dolayı en fazlada kullanılan bir cüzdandır.

En Güvenilir Online Cüzdanlar:

CoinBase:

Coinbase dünya çapında bilenen bir kripto para cüzdanıdır. Bundan dolayı bu online cüzdan en iyi sistemler ile korunmaktadır. Bunların dışında sizlere bir avantaj olarak İOS ve Android uygulaması olarakta kullanabileceğiniz en güvenilir cüzdanlardan bir tanesidir.

Online kripto para cüzdanlarda arayüz oldukça önemlidir. Nitekim arayüz sade ve anlaşılır olması gerekmektedir. Coin Base’nin bu konuda oldukça başarılı olduğunu söylemek mümkündür.

MetaMask

MetaMask nedir , Uzantı şeklinde hizmet veren bir kripto para cüzdanıdır. MetaMask, ethereum tarayıcısının yanında bir online cüzdan görevini de çok iyi bir şekilde yaptığını söyleyebiliriz.

Sürekli tohum sözcüğü yani (seed word) üretimi sayesinde cüzdanlarınızı güvende tutar.

 

 

Gönderiyi Paylaş

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>