Ana sayfa » Blog » Çin’de Corona Virüsü Nedeniyle Kripto Paraya ilgi Arttı.

Gönderiyi Paylaş

anasayfa / Kripto Para

Çin’de Corona Virüsü Nedeniyle Kripto Paraya ilgi Arttı.

bircoin korona corona virüsü

Çin Korona(Corona) Virüsü Son Durum

Sizlerin’de bildiği gibi Çin’deki Corona virüsü İlk olarak Vuhan’da ortaya çıktı, şu anda dünyanın 27 ülkesine yayılmış durumda. Son bilgilere göre, toplamda 28,353 vaka bulunurken bunların 28,088’i Çin’de yaşıyor.

Son günlerde çok yayılan ve tehlikeli olan bu corona virüsü tüm dünyayı korkuturken, insanlar tabi bu virüs’ten dolayı kripto para’ya ilgi çok yoğunlaştı.

Virüsün bulunduğu her yerde kripto paralar  kullanılmaya başlanırken Çin’de ise aşırı bir şekilde kripto para birimlerine ilgi arttı. kripto para birimlerinin çıkarıldıkları yerlerin %65 Çin’de olması kripto paraları’da tehlikeye sokuyor.

BTC kurucusunun açıklaması

BTC kurucusu Jiang Zhuoer, Salı günü yaptığı açıklamada  madencilik havuzlarından  korona virüsünün yayılmasını önlemek amacıyla polisin kendilerine ait olan bir madencilik tesisine gelerek cihazları kapatmaya zorladığını söyledi.

Başta virüs kripto para birimlerini artışa geçirirken sonrada onları  neredeyse bitirme durumuna getirdi. İleri ki dönemlerde bu virüsün bir tedavisi bulunamasa muhtemelen Çin’de dahil tüm ülkeler kripto paralara geçecek çünkü insanlar şuanda Çin’de dışarı çıkamıyor.

Eğer ki tüm dünyaya yayılırsa kripto paraya hızlı bir geçiş olacaktır. Zaten kiripto paraya geçiş olacaktı bu sayede çok hızlı bir geçiş olacaktır.

Bilim adamlarına göre nisan ayında veya mayıs ayında corona virüsü  neredeyse tüm dünyaya yayılacağı söylendi. Bu aylara kadar bitcoin’in çok fazla yükseleceği ama bu aylar ve bu aylardan sonra aşırı bir düşüş yaşanacağı belirtildi.

Virüs Küreselleşirse Kripto Paraların İşine Yarayacak

Böyle bir şey olursa yani tüm dünyaya virüs yayılırsa, yukarıda’da belirtiğim gibi tüm dünyaya  kripto paralara ilgi artacağı kesindir. Ama o zaman kripto paralar fiyatları ne olur bilinmez. Ama bizim tahminlerimiz kripto paraların haziran ve mayıs ayında ve sonrasında yükselişe geçeceği yönünde. Bazı borsacılar düşeceği yönünde konuşuyor  bazıları ise yükseleceği yönündedir.

Kimsenin ne olacağını bilmediği için bu durumu bize zaman gösterecek yukarıda’da belirtiğimiz gibi bizce yükselişe geçecek ama dedim gibi bunu zaman gösterecek. Şu anda neredeyse tüm kripto paralar düşüşte ama birisi dışında bu kripto para şu anda yükselişte bu hangisi diye soracak olursanız

Power Ledger (POWR) arkadaşlar son günlerde şahlanan %10,34 yükselen bu kripto para hala yükselecekmiş gibi görünüyor.

Power Ledger güncel fiyatı $0,105593 USD’dir

ileride iyi yerlere geleceğin grafikler bakarak borsacı olmayan bir insan bile anlayabilir. Söylediğim gibi corona virüsü tüm dünyaya yayılırsa kötü sonuçlar ortaya çıkacaktır.

 

 

Gönderiyi Paylaş

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>