Ana sayfa » Blog » Bugün dolar ne kadar ? Dolar ve euro fiyatları düşer mi ?

Gönderiyi Paylaş

dolar

Bugün dolar ne kadar ? Dolar ve euro fiyatları düşer mi ?

Bugün dolar ne kadar ? Dolar ve euro fiyatları düşer mi ?

Bugün dolar ne kadar oldu, geçmiş günlere göre iyi bir grafikle mi karşı karşıyayız yada dolardaki fiyat düşüşü bir yukarıya doğru sıçramanın habercisi mi? Bu yazımızda sizler için yukarıda ki soruları cevaplamaya çalışacağız.

Dolar Ne Kadar ?

Bilindiği gibi dolar merkez bankasının açıklaması ile dün hafif bir düşüş yaşamıştı. Açıklamanın hemen ardından dolar kademeli bir halde 6.01 seviyelerine geriledi. Fakat bu destek noktasını geçemeyince dolar tekrardan yükselişe başladı. An itibari ile dolar 6.17 seviyesine ulaştı.(16.09.2018)

dolar fiyatı

Euro Ne Kadar ?

avro da doları takip edercesine 7.007 seviyelerine geriledi. Oda destek noktasında tıkanınca fiyatı yükselmeye başladı. Şunu belirtmekte fayda var; Dolara göre avro daha yavaş yükseliyor. Buda dolara olan müdahaleden kaynaklanıyor. Şuan ki avro fiyatı ise;

euro fiyatı

Analistlere göre merkez bankasının yaptığı faiz açıklamasından sonra banka hisselerinin alımı güçleşti. Bu durum iyi gözüküyor olsa da bankalar ve onunla muhatap olan müşterileri açısından pek iyi olduğu söylenemez.

Dolar Düşer mi ?

Vatandaşların ve bize en çok sorulardan bir tanesi de dolar düşer mi sorusu oluyor. Merkez bankasının piyasa üzeri güçlü bir faiz artışı kararı alınca dolar düşüş gösterdi. Kısa süren düşüşün ardından grafik yine yukarıya doğru yöneldi. Doların normale dönmesi için öncelikle müdahalelerin kaldırılması gerekir. Serbest bırakıldığı taktirde yani ekonomi siyasetten bağımsız olduğu taktirde doların seviyesi 3.50 civarlarında dolaşacaktır. Bunların dışında bir para birimi ihracat ve ithalat ile değer kazanır ve kaybeder. Eğer ki ülkenizde çok ihracat ediyorsanız kullandığınız para birimi değerlenir. Eğer ki ithalat fazla ise yani dışarıdan fazla alım yapıyorsanız paranız değer kaybeder. Yazdıklarımızdan şu sonucu çıkarabiliriz. Doların düşmesi için önce dış ülkeler ile olan sorunlarımız çözülmesi gerekiyor. Bu çözüm sağlandıktan sonra ihracatımızın artması gerekiyor. Yani bizim dışarıya daha çok ürün satmamız ve daha fazla üretim yapmamız gerektiğini gösterir.  Forum sayfamızda dolar yorumları adlı bir konu açıp sizlerinde görüşlerini almak isteriz. Bunun için linke tıklayıp dolar yorumları forum sayfamıza ulaşıp sizde görüşleriniz belirtip ve diğer görüşleri okuyabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Gönderiyi Paylaş

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>