Ana sayfa » Blog » Borsadan Borsaya Bitcoin Aktarma(Transfer) Nasıl Yapılır?

Gönderiyi Paylaş

Bitcoin

Borsadan Borsaya Bitcoin Aktarma(Transfer) Nasıl Yapılır?

transfer

Borsadan borsaya bitcoin transfer konusunu ikiye ayırabiliriz. Birincisi Türk borsalardan yabancı borsalara bitcoin aktarmak. İkincisi ise yabancı borsadan yabancı borsaya bitcoin veya altcoin aktarmaktır. Peki bu işlem nasıl gerçekleşir. Aslında yapmamız gereken çok kolay işlemler ve nitekim eğer ki bitcoin aktarmayı biliyorsanız altcoin aktarımı nasıl olur diye geziniyorsanız. Elinizde bulunan altcoinlerinizi de bitcoin gibi aktarma işlemi yaparak yapabilirsiniz. Fakat ne bitcoin nede altcoin aktarımı yapmayı bilmiyorsanız yapmanız gereken bu yazıyı sonuna kadar okursanız, rahat bir şekilde aktarım yapabileceksiniz.

Türk Borsadan Yabancı Borsaya Kripto Para Transfer Yapmak

Bir Türk bitcoin borsa sitesinden yabancı borsa sitesine bitcoin veya altcoin atmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken aktarım yapacağınız siteden hangi coini gönderecekseniz. O coinin anahtar key’ini kopyalamaktır. Bu anahtar key çok önemlidir. Zira bankalardaki İBAN görevi taşımaktadır. Eğer ki yanlış yazarsanız paranız kaybolur ve geri almanız mümkün değildir. Bundan dolayı çok dikkatli bir şekilde karşı taraftan cüzdan menüsüne girip oradan da ekle(+) butonuna basıp size verilen key’i dikkatli bir şekilde kopyalamanız gerekiyor.

Türk sitesine geçip burada Para çekme(-) butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra sizlerden cüzdan adresi isteyecektir. Bu boşluğa az önce kopyaladığınız kodu yapıştırmanız gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra ne kadar bitcoin/altcoin yatırmak istediğinizi sorar bu boşluğu da ne kadar coin yatırmak istiyorsanız, o miktarı giriyorsunuz.

Yabancı Borsadan Yabancı Borsaya Coin Aktarımı

Eğer ki yabancı borsalarda işlemler yapmak istiyorsanız zaten bu işe aşinasınızdır. Yapacağınız işlemler hemen hemen yukarıdaki işlemler ile bire bir aynıdır. Bundan dolayı burada sadece önemli olan noktalara değinip geçeceğiz. Yabancı sitelerin dillerine hakim olmadığımız için bazen yanlışlara düşebiliyoruz. Bu yanlışlardan kurtulmanın en önemli noktası chorme de işlem yapıyorsanız; boş bir alana tıklayın ve “Türkçe dilene çevir” deyip işlemlerinizi Türkçe dil ile gerçekleştirebilirsiniz.

Gönderiyi Paylaş

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>