Ana sayfa » Blog » Bitcoin ne kadar? (Anlık Güncelenen Fiyat)

Gönderiyi Paylaş

Bitcoin / dolar

Bitcoin ne kadar? (Anlık Güncelenen Fiyat)

Bitcoin Güncel Fiyatı

0

Bitcoin Dolar Çeviri

Bitcoin Nedir ve Ne Kadar ?

Bitcoin nedir? sorusunun cevabı kısaca elektronik ortamda üretilen bir dijital para birimidir.   Bu sistemde herhangi bir merkez yoktur, merkez bitcoini  üreten madencilerdir.  Dijital para birimlerini diğer para birimlerinden ayıran özellik bir kişi tarafından yönetilmesi mümkün değildir.  Bu da aracı bankaların ortadan kalkmasını sağlıyor.  Kullanıcılar kendi aralarında birbirlerine para gönderebiliyor, bundan dolayı birçok banka dijital para birimine karşı önlem almaya başlıyor.  Peki  blockchain nedir ?  bitcoin ile nasıl bir ilişkisi var ? Blockchain ise bu sistemin altyapısı ve güçlü noktasıdır, veriler sadece bir kişide tutulmaz girilen işlemler yapılan tüm bilgisayarlarda bu sistem sayesinde zincirleme bir koruma sağlamaktadır. Basit gibi gözükse de bu sistem gelmiş geçmiş en iyi korunan sistemi demek mümkündür.

Bitcoin ilk olarak 2008’de adı duyulsa da üretim yıllı 2009’dur.  Satoshi Nakamoto denen grup veya kişi ilk coini deneysel amaçlı açık kaynaklı yazılım olarak piyasaya sürdü. 17 milyona yaklaşım üretimin yanı sıra 21 milyon bitcoin üretilecektir. Bundan dolayı bu işe sevdalanmış kişiler yakın zamanda bu sınırın dolacağı ve üst sınıra çıkıldıktan sonra fiyatın çok yükseklere tırmanacağı konusunda hemfikirler.

bitcoin nedir
Bitcoin fiyatı

Bitcoin Ne Kadar?

Bitcoin ne kadar sorusunun cevabı ise yukarıdaki tablomuzda bir bitcoin girildiği zaman usd karşılığını alacaksınız. Bunun dışında bu tabloda dolarınız varsa bu dolarların kaç bitcoin ettiğini de öğrenmek mümkündür.

Bitcoin Dolar Çeviri

Yine yukarıda ki tablo sayesinde bitcoinlerinizi dolara çevirebilirsiniz. Gösterilen rakamlar en güncel rakamlardır. Eğer ki elinizde bir miktar dolar var ve bunları bitcoine çevirmek istiyorsanız ve güncel fiyatı bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. Tek yapmanız gereken şey tablodaki dolar yazan kutuya elinizde bulunan dolar miktarını girmeniz yeterli olacaktır. Dolar miktarını girdikten hemen sonra otomatikman sol kısımda elinizdeki doların kaç bitcoin edeceği hakkında bilgi sahibi olursunuz. Bu sayede borsa sitelerinden aşağı yukarı yapacağınız alışverişin ne kadar olması hakkında bilgi sahibi olursunuz.

Gönderiyi Paylaş