Ana sayfa » Blog » Bitcoin Başka Hesaba Aktarma (Transfer Nasıl Yapılır)

Gönderiyi Paylaş

Kripto Para

Bitcoin Başka Hesaba Aktarma (Transfer Nasıl Yapılır)

bitcoin transfer

Bir bitcoin veya Altcoin yatırımcısı iseniz her zaman bitcoin başka hesaba aktarma yani transferin nasıl yapılacağı konusunu iyi bilmeniz gerekmektedir. Zira başka hesaplara coinlerini gönderip zarar eden birçok kullanıcı vardır. Bundan dolayı bugün sizlere transfer işleminin nasıl gerçekleşeceğini anlatacağız. Aslında transfer işlemi çok basit fakat bazı inceliklere sahip bir işlemdir. Nitekim burada önemli olan anahtar keylerdir. Sitelerin veya borsa sitelerinin size verdiği keyler sizin cüzdan numaranızdır. Bundan dolayı transfer olayında en dikkat etmeniz gereken bu numaraları doğru bir şekilde kopyalamaktır.

Bitcoin Başka Hesaba Aktarma Nasıl Yapılır ?

Elinizde bulunan bitcoin veya altcoinlerinizi başka hesaba atmaya karar verdiyseniz yapacağınız işlem çok basittir. Yapacağınız işlemleri sırasıyla şu şekilde sıralayalım;

  1. Hangi borsa sitesini kullanıyorsanız Cüzdan menüsüne tıklamanız gerekmektedir. Bazı Türk sitelerinde(BtcTurk) direkt Para çekme ve Para yatırma menüsü de olabilir.
  2. Cüzdan sekmesine tıkladıktan sonra önünüze sahip olduğunuz coinlerin listesi olacaktır. Bu coinlerin hemen karşısında (+) yani Coin Yatırma hemen bunun yanında ise (-) Para Çekme Butonları olacaktır. Eğer ki para yatıracaksanız(+) çekim işlemi içinde(-) tıklamanız gerekmektedir.
  3. Bu işlemleri yaptıktan sonra eğer ki coin çekim işlemi yapıyorsanız. (-) veya Para Çekme butonuna bastıktan sonra önünüze bilgiler isteyen kutucular gelecektir. Bu kutucuklara Çekim yapmak istediğiniz cüzdan anahtarı veya bitcoin adresinizi girmenizi isteyecektir. Buraya hangi siteye transfer etmek istiyorsanız coinlerinizi o sitedeki (+) basıp size verilen kodu kopyalayıp bu boşluğa yapıştırmanız gerekmektedir.
  4. Eğer ki bir borsaya coin yatırmak istiyorsanız az öncede değindiğimiz gibi (+) basıp adresinizi kopyalayarak diğer sitede 3. maddedeki işlemleri uygulamanız gerekmektedir.
  5. Coinlerinizin en fazla 1 gün içerisinde hesabınıza yatırılmasını beklemek aksi taktirde site ile iletişime geçmek

Transfer işlemi yapılırken dikkat edilmesi gerekenler

Kesinlikle transfer işlemi yapılırken anahtar keylerinize birden fazla kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Zira başka adrese gönderdiğiniz coinleri kurtarma şansınız yoktur.

Bir diğer önemli husus ise işlem yaptığınız sitelerin güvenli olması gerekmektedir. İşlemlerinizin aksamaması için bilindik ve güvenliğinden ödün vermeyen siteler seçmenizi ve bu siteler arasında işlem yapmanızı öneririz. En nihayetinde sizin güvenliğini üst seviyede tutan sitelerde paranıza da zarar gelmesini önler.

Gönderiyi Paylaş

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>