Ana sayfa » Blog » Binance Coin (BNB) Nedir Nasıl Alınır?

Gönderiyi Paylaş

Altcoin

Binance Coin (BNB) Nedir Nasıl Alınır?

Binance Coin (BNB) Nedir ?

Binance Coin yani kısa hali ile (BNB) nedir? binance dünaya’nın son yılar’da en hızlı gelişen kripto para birimidir. Binance Coin’in en büyük avantajı, Binance borsasında yaptığınız işlemler için sizden yüzde 50 daha az komisyon almasıdır. Binance Coin, toplam 200 milyon adet olarak üretildi ve bunun 100 milyon adedi ICOdönenimde satıldı.

Binance kuruluşunun üzerinden çok kısa bir süre geçmesine rağmen büyük kripto para borsaları arasına girmeyi başardı ve günlük milyar dolarları aşan işlem hacimlerine ulaştı. Binance o kadar hızlı büyüdü ki 2018 ilk çeyreğinde 148 yıllık Alman bankasından daha fazla kar etti. Platformun değeri her geçen gün katlanarak artıyor. Binance’in popüler olmasının en büyük etkenlerinden birisi de BNB Coin ile alım satımlarda indirim sağlaması.Binance yani (BNB) ilk yıl yüzde 50, ikinci yıl yüzde 25, üçüncü yıl yüzde 12,5 4 dördüncü yıl ise yüzde 6,75 indirim oranı sağlıyor. Kurum böylece kullanıcılarını BNBkullanmaları için kulanıcılar’ını daha çok teşvik ediyor.Binance Coin, kripto para borsası Binance’nin kendi ürettiği kripto parası’dır.

Binance Coin (BNB) Nasıl Alınır ?

Binance Coin’i yalnızca kripto para borsası kullanarak satın alabilirsiniz.Binance Coin (BNB) 25 Temmuz 2017’de piyasaya sürüldüğünde fiyatı 0.11 dolardı.Eylül ayında Binance’in artan popülerliği ile birlikte 2 doları gördü akabinde düzeltme yaparak 1 ile 2 dolar arasında seyretti. Ekim 2017’de token’lerin yakılması BNB fiyatına çok etki etmese de BNB çıkışına yavaşça devam etti. Binance sonraki çeyrekte, yani Ocak 2018’de 1,821,586 BNB yaktı ve o sıralarda BNB fiyatı 24 dolara kadar aniden çıktı. Sonrasında fiyat gerilese de BNB tekrar toparladı ve bu yazının yazıldığı tarihte 33 dolardan işlem görüyor. BNB’nin piyasa değeri şu anda 4.7 milyar dolar. Piyasa değeri olarak en yüksek 7. kripto para konumunda bulunuyor.

1 Binance Coin (BNB) Kaç TL

BNB 2019 yılında rekor üzerine rekor kırarakt arihi rekor seviyesini kırarak 36 dolar’a taşıdı. şuan yani 2.08.2019 ise dolar olarak $27,40 dolarken türk lirası olarakta 153,53 TL’dir.

Binance Coin (BNB) Türkiye’deki Durumu

Binance Coin (BNB), tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de birçok yatırımcının dikkatini çekti ve yatırımcı sayısını her geçen zaman’da artırmayı sürdürüyor.

Gönderiyi Paylaş

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>