Ana sayfa » Blog » Recep Tayyip Erdoğan Elektronik Para Düşüncemiz Var

Gönderiyi Paylaş

Kripto Para

Recep Tayyip Erdoğan Elektronik Para Düşüncemiz Var

Recep Tayyip Erdoğan Elektronik Para Düşüncemiz Var

Cumhurbaşkanı “Recep Tayyip Erdoğan Elektronik Para Düşüncemiz Var”  Türkiye’de elektronik paralara yeşil ışık yakıldı.

Cumhurbaşkanı Elektronik paralar a yeşil ışık! Recep Tayyip Erdoğan Johannesburg’da olan BRICS Zirvesi’ne katıldı. Orada birçok konu arasında Elektronik paralar konusuna da değinildi. Son dönemin popüler ismi olan kripto paralar veya elektronik paralar hakkında Cumhurbaşkanına sorular yöneltildi.  Cumhurbaşkanı ise elektronik paralara olumlu baktığını hatta bu paralar ile ticaret yapmak istediğini belirtti. Recep Tayyip Erdoğan ülkemize gelen turistlerin de bizimle bir ortak parası olmasını istediğini bunun içinde elektronik paranın bu işin bir alternatifi olarak gördüğünü belirtti.

Cumhurbaşkanı Elektronik paralar

Cumhurbaşkanı Elektronik paralar

Cumhurbaşkanı Elektronik Para Düşüncesi

Erdoğan dış ticarette milli paranın kullanımına değindi. Bunların dışında ortak bir para birimi olarakta elektronik para biriminin cazip geldiğini dile getirdi.  Bu konuda Rusya ve Çin ile görüşmeler gerçekleştirdiğini ve iki ülke ile de karara vardıklarını söyledi.

Milli Para Konusunu Düşünen Tek Ülke Türkiye Değil !

Erdoğan Milli para düşüncesinin sadece Türkiye’nin düşünmediğini bunun yanında Çin, Hindistan, Rusya, Güney Afrika gibi ülkelerinin de aynı düşüncede olduğunu belirtti. Hindistan ve Rusya ile elektronik para düşüncemiz var, diyen Erdoğan bu sayede turistlerin de ortak bir para kullanabileceğine değindi. İşte o konuşma;

“Güney Afrika Devlet Başkanı ile milli para konusunda mutabık kaldık diyebilirim. Hindistan Başbakanı da buna çok olumlu baktı. Zaten olumsuz yaklaşan yok. Hatta Rusya ile elektronik para düşüncemiz var.Aynı şeyi Hindistan da düşünüyor. Yani oralardan turistler Türkiye’ye geldiği zaman o ortak parayı kullanmak suretiyle harcama yapabilecekler.”

Elektronik Paranın Türkiye’ye Katkıları

Recep Tayyip Erdoğan’ın da değindiği gibi eğer ki Türkiye’de elektronik para kullanılırsa birçok şey değişebilir. Diğer ülkeler ile ortak para birimini kullanmış oluruz. Ekonomik kriz denen durum büyük bir kısmı çözülmüş olur.  Ülkeler arasında ki dengesizlikler ortadan kalkar.  Ülkelerin ekonomi üzerinden savaşmaları daha zorlaşır. Zira ekonomi kapitalizmi ortadan kalkar.  Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu sorunları ortadan kaldırmak için bu yola başvurduğu söylenebilir. Son dönemlerde Türkiye’nin ekonomisi dolar üzerinden darbeye uğratılmaya çalışıldı.

Gönderiyi Paylaş

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>