Ana sayfa » Blog » Altcoin Nedir ve Nasıl Alınır ? Dikkat edilmesi Gerekenler

Gönderiyi Paylaş

Altcoin

Altcoin Nedir ve Nasıl Alınır ? Dikkat edilmesi Gerekenler

altcoin nedir

Altcoin nedir  sorusuna cevap vermeden önce altcoinler ile ilgili bilmemiz gereken birşey vardır, eğer ki altcoini araştırıyorsanız öncelikle bitcoinin ne olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Bitcoin şifrelenmiş elektoronik ortamda üretilmiş sanal para birimidir. Bu para biriminin bir merkezi yoktur yani bir aracı buradaki sistemde yoktur. Bundan dolayı son dönemlerde bitcoine olan ilgi gün geçtikçe yükselmiştir. Fakat bitcoinin bazı eksikliklerinden veya alternatifi olması açısından bitcoinden sonra birçok coin piyasaya sürüldü. 

Altcoin Nedir?

Bitcoinden sonra piyasaya sürülen elektronik para birimlerine altcoin denilmektedir. Altcoinlerinde genel anlamda bir merkezleri bulunmuyor. Altcoinin anlamı ise bitcoinin alternatifi olarak geçmektedir. Zaten az öncede bunu belirtmiştik. Altcoinler farklı algoritmalar kullanarak coinleri kendi alanında geliştirmeye çalışmaktadır. Günümüzde güncel 250 veya üzerinde bitcoin alternatifi bulunmaktadır. Bu altcoinlerin çoğu aldatmaca olmasına rağmen küçük bir kısmı ise yol haritasını çizip insanlara yararlı bir kurum halini almayı amaçlıyor. Bu küçük kısım bir amaç güttüğünden dolayı insanlara kazandıran altcoinlerde genelde bu küçük kısım dediğimiz altcoinler ile sağlanıyor.

Altcoin alırken kesinlikle dikkat etmeniz gereken kurallar vardır. Bunlar şu şekildedir:

  • Alacağınız sanal paranın yol haritası var mı?
  • Bu sanal paraya ayrılan bütçe nedir ?
  • Altcoinin piyasaya sürülme amacı nedir ?

Altcoin alınırken kesinlikle yukarıdaki üç soruya dikkat edilmesi gerekmektedir. Zira bunlara dikkat etmeden aldığınız bir coin sizi yakın bir tarihte mağdur edip kayıplara karışabilir ve karşınızda muhatap olacak kimseyi bulamazsınız. 

Altcoin Hangi Borsadan Alınmalıdır ?

Eğer ki coin almaya karar verdiyseniz önemli olan bir sorudur. Alacağınız altcoin Türk borsa sitesinde varsa buradan almanızı tavsiye ederiz. Tabi güvenilir bir site olaması gerekmektedir. Türk borsa sitelerini tavsiye etmemizin sebebi yapacağınız işlemler Türkçe ve herhangi bir sorunda Türk temsilciler ile muhatap olursunuz. Eğer ki hayır ben yabancı sitelerden almak istiyorum diyorsanız.  Bu yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Nasıl Alınır ?

Aslında bununda cevabını bir üsteki başlıkta verdim ama burada biraz daha detaylandırmak istiyorum. Eğer ki bir Türk sitesinden coin almaya karar verdiyseniz. Banka havalesi yapıp kolay bir şekilde istediğiniz coini alabilirsiniz. Bir yabancı siteden sanal para almak istiyorsanız ya kredi kartı ile para yatırmanız gerekiyor yada Türk sitesinden aldığınız bitcoinleri yabancı borsa sitesine atıp oradan alacağınız altcoin ile takas etmeniz gerekiyor.

 

 

Gönderiyi Paylaş

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>