Ana sayfa » Blog » AltCoin Madenciliği (Mining) Nedir Nasıl Yapılır?

Gönderiyi Paylaş

Altcoin

AltCoin Madenciliği (Mining) Nedir Nasıl Yapılır?

aaa

AltCoin Madenciliği (Mining) Nedir?

Altcoin madenciliği yani (mining) kripto para birimi ile yapılan finanssal işlemleri onaylamak için kullanılır. Transefer yapmak için ve bitcoin üretmek içindir. Mining madenciliği en çabuk blok yapan ve işlemleri onaylayan kişilere ödül verir. Yeni altcoin (mining) üretildiğinde oluşan blokların zorluğu hep artar ve bu yüzden  altcoin madenciliği (mining) için çok sağlam işlemciler sahip PC’ler lazım’dır. Yani mining serbest bırakılmalıdır. Bu madencilik için bulmacayı çözen ilk katılımcı bir bloku sonraki bloklara bağlayarak ödülleri topluyor.madenciliğe yönlediriyor ve  piyasada bulanan bitcoin 21 milyondur.

Mining için kullanılan başka bir isim’de PC’den kura çekmektir. Yani kısaca mining şans kimden yanaysa şansa çok bağlı olaması ise kura çekilebilen yani bir para dolusu havuz.işemcisinin gücü yüksek olan genelde şans ondan yana olduğu’da biliniyor.çekilişi kazanan madenci kişi 25 Bitcoin kazandırıyorsanız ilk çıktığın’da nederdeyse 50 bitcoindi. bu her yıl düşyor mesela ödül 2017-2018 civarında 12 bitcoin düşümüş olacağı yönünde bilgiler vardı ve bu olduda.işlemcinizin güçlü olması çok önemlidir zor olan madencilik zorluğu artyor hemde hızlı bir şekilde tabi hızlı bir şekilde’de ödül miktarı düşüyor.(Mining)üyelerine iki temel madencilik sunar. 1. (Mininig) madenciliği yazılımı indirmekle madenciliği yapmak 2.si ise bir yazılım indirme’den PC’nizdeki herhangi bir taraycı’dan madencilik yapmaktır.madenciliğe başlamak için bi miktar yatırım yapmak gerekmez.

Madencilik Nasıl bu hale geldi?

Bitcoin madenciliği ilk günün’den beri sürekli zorlaşarak gelişti bunun sebebi ise kullanıcılarının hep daha çok artmasıydı kullanıcılarının hep daha çok işlemci yatırınca adamlar’da tabi zorlaştırdı ve bu böyle devam edecek kendi kendisini ayarlayan blok yani zorlaştıran blok zorluk seviyesini kendisi belirlemektedir.

Altcoin Madenciliği (Mining) Güvenilir’mi ?

Merkezi olamayan bir yapı üzerinde ilerliyor oy birliği ile ilerleyen sistem zorluğunu bile kendisi belirlemekte. Bundan dolayı donanımla yaptığınız mining daha güvenilir ve sizin kendi araçlarınızla yaptığınız üretim olduğu için gayet güvenilir bir sistem diyebiliriz.

Mining Nasıl Yapılır?

Bu işlemi yapabilmek için bir İnternet bağlantısı ve uygun sisteme ihtiyaç vardır altcoin madenciliği şu anda ASIC cihazlar üzerin’den yapılmakta. Madencilik yapabilmenin birçok yolu vardır.  Bunlardan birkaçı şudur donanım’la madencilik’tir. Online sitelerin sunduğu hizmetlerden de yararlanabilirsiniz. Sitelerin bilgisayarlarınızı açık bıraktığınız sürece veya aldığınız paketler çerçevesinde sizlere bunun karşılığında belli bir ücret öderler.

 

 

 

 

 

 

 

 

Gönderiyi Paylaş

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>